ITER APIUM – Čebelji sprehod po Ribnici

Čebelji sprehod po Ribnici je dejanska pot med posameznimi lokacijami povezanimi s čebelarstvom in čebelami v Ribnici na Dolenjskem. Sprehod, vsebinsko podprt s strani čebelarsko-turističnega vodnika, omogoča sproščeno gibanje v urbanem okolju, ki ga s svojim znanjem, izkušnjami in izdelki obogatijo čebelarski ponudniki (čebelar).

koledar Odhod: celo leto, po dogovoru
trajanje Trajanje: 3-5 ur
lokacija Kraj odhoda: Ribnica

Storitve vključene v ceno in morebitna doplačila zapisana v poglavju cenik in termini.

Pošlji povpraševanje

Mnenja strank

Kaj naše stranke pravijo o tem izletu

"

Spoštovana naša čebelarsko-turistična vodnica ga. Ajda!

Najprej zahvala za čudovit čebelji "zumzum" sprehod po mestu Ribnica! To je bilo eno mojih najlepših doživetij v zadnjem času: prijetna družba, zanimivo sestavljen in odlično izpeljan program.

Všeč mi je bilo kako ste nas kot izkušena čebelarsko-turistična vodnica najprej na slikovit način spomnili na že pozabljeno, predvsem pa še nepoznano znanje o čebelah in čebelarstvu. Med sprehod ste vpletli zanimive zgodbe, kjer so ob človeku glavne igralke prav čebele. Tako je bil sprehod še bolj zanimiv.

Konec sprehoda pa je bilo zame lepo presenečenje, ko nam je prijazen čebelar v živo prikazal in opisal kako ob sodelovanju čebel in čebelarja nastane med. Tak točen med smo tudi poskusili, prav tako tudi medene pijače. To je bil čudovit okus raznih vrst domačega medu pridnih kranjskih čebel! Za spomin na nepozaben čebelji sprehod, sem ga nekaj odnesla tudi s seboj.

🐝🐝🐝

M.K.B

"

Draga Ajda,

hvala za poučen in zabaven potep po Ribnici.

Spoznati kraj s tvojo pomočjo, je bilo za naju pravo doživetje. Meščanske hiše, Francoski most, Hrovača - vse  je nenadoma postalo le kulisa za čebele.

Čebelja hiša Kojek po sprehodu pa kot samoumevna zgodba o uspehu. In na koncu, ko je posijalo sonce, zgodba o Ambrožu- zavezniku čebel v cerkvi sv. Štefana.

Vsa ta prepletanja, pesnikov, vladarjev, zgodovine, krajev s to malo pridno opraševalko so fascinantna.

Hvala ti za čudovit dan,

B. in T. L.

"

Draga Ajda!

 V Ribnici sem bila prvič in zelo sem vesela, da si mi jo predstavila s Čebeljim sprehodom. V dobrih dveh urah so me očarale znamenitosti Ribnice in izvedela sem o čebelah toliko zanimivosti, da me še kar spremljajo. Te pridne žuželke smo spoznali tudi od blizu pri čebelarju gospodu Kojeku, kjer smo uživali v lizanju medu in pokušini pijač.

Sprehod je hitro minil, vtisi pa me še danes spremljajo.

Tvoje vodenje je bilo zelo prijetno, si prava zakladnica znanja. Zahvaljujem se ti za prijeten dan v spoznavanju novega. 

Lep pozdrav od obeh,

M. in D. A.

"

Ljuba naša vodnica Ajda!

Zanimivo in kvalitetno vodenje po Ribnici je prijetno pogrelo hladno soboto in uspešno pregnalo dež … Ob medeni malici smo se razgovorili in pozabili na tegobe, ki jih prinašajo leta.

HVALA, pridemo še kdaj!

O. in B. C.

Glavne informacije o izletu

LOKACIJA: Ribnica

  • v okolici izhodišča brezplačna parkirna mesta za osebna vozila
  • dostop z javnim prevozom (avtobus, vlak)

TERMIN: celo leto

  • obvezna predhodna najava

TRASA: pot ima več različic

  • trasa v centru mesta (urejena cestna infrastruktura): 3,5 km
  • trasa v centru mesta s podaljškom po označeni gozdni poti: 7,5 km

ČAS VODENEGA SPREHODA: vodenje čebelarsko-turističnega vodnika

  • krajša trasa: cca. 3h
  • daljša trasa: cca. 5h (+ dodaten prosti čas na končni točki)

VODEN ČEBELJI SPREHOD:

  • krajša trasa: 7 vodenih točk (degustacija ob predhodni najavi; doplačilo)
  • daljša trasa: 8 vodenih točk (degustacija in topla malica ob predhodni najavi; doplačilo)

Opis ponudbe

Čebelji sprehod po Ribnici je dejanska pot med posameznimi lokacijami povezanimi s čebelarstvom in čebelami v Ribnici na Dolenjskem. Sprehod, vsebinsko podprt s strani čebelarsko-turističnega vodnika, omogoča sproščeno gibanje v urbanem okolju, ki ga s svojim znanjem, izkušnjami in izdelki obogatijo čebelarski ponudniki (čebelar).

Ribnico boste spoznali v drugačni luči, saj ribniške čebele ne izdelujejo suhe robe, ampak nabirajo prvovrsten cvetni prah v neokrnjenih okoliških gozdovih, kar omogoča čebelarjem pridobivanje okusnega lokalnega medu. S sprehodom obiskovalec spozna zanimivo »čebeljo« tematiko, ki jo čebelarsko-turistična vodnica naveže na lokalne turistične znamenitosti.

Izpopolnili boste svoje vedenje o čebelah in čebelarstvu ter preizkusili lokalne proizvode, čebelarsko-turistični vodnik pa čebeljo zgodbo postavi v širši evropski (svetovni) okvir. S povezovanjem različnih elementov poti se satje našega znanja zapolni s kvalitetnimi vsebinami – če povemo po »čebelje«.

DODATNE OPOMBE:

  • sprehod po poti na lastno odgovornost
  • priporočena primerna obutev glede na vremenske pogoje in letni čas
  • krajša trasa primerna za vse starostne skupine
    • vsebina prilagojena otroke
    • dostopno za osebe s posebnimi potrebami
  • daljša trasa primerna za vse starostne skupine
    • ustrezna kondicijska in pohodniška pripravljenost (cca. 30 min hoje navkreber)
    • priporočena lahka pohodniška obutev in obleka
    • pijača in okrepčilo iz lastnega nahrbtnika
  • vodenje, degustacija in malica le ob predhodni najavi

INFORMACIJE IN KONTAKT (Čebelji sprehod s čebelarsko-turističnim vodnikom):

Cenik in termini

Termini:

Datum: celo leto, po dogovoru

Trajanje 3-5 ur

Cena:

po individualni ponudbi

Cena vključuje:

po individualni ponudbi

Doplačila:

po individualni ponudbi

 

Pošlji povpraševanje

Pošljite nam neobvezujoče povpraševanje

    1. Kaj vas zanima?

    ITER APIUM – Čebelji sprehod po Ribnici

    2. Termin?

    Odhod
    Prihod

    3. Ostalo

    Št. Odraslih Otrok 1 Otrok 2 Otrok 3 Otrok 4 Otrok 5 Opombe

    4. Vaši podatki

    Ime in priimek* e-Mail* Kontaktni telefon* Vstopna postaja